Tydzień czytania bajek
PRZEDSZKOLE „MISIA USZATKA ” JUŻ PO RAZ 17 CZYTA
W RAMACH AKCJI „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”
„Czytaj, by być pewnym siebie,
Czytaj, by być w siódmym niebie,
Czytaj, żeby więcej wiedzieć,
Czytaj, żeby jaśniej myśleć,
Czytaj, żeby poznać świat,
Czytaj, nieważne ile masz lat”.
Renata Czajęcka
Świat, który nas otacza jest pełen niezwykłości: barw, głosów, zapachów. Potrafi zauroczyć dorosłego, zafascynować na tyle, że pokocha on życie. Jaka wiec pasja i ciekawość musi tkwić w dziecku, które ten świat poznaje. A właśnie książka przybliża świat dziecku. Potrafi przemówić do niego znakiem, skrótem, symbolem tego, co ono spotyka, ogląda lub obserwuje. Uczy go żyć, jak być wrażliwym i dobrym człowiekiem. Dorosły może sprawić, ze książka stanie się dla dziecka codziennością i pasjonującą przygodą. Poprzez codzienną wspólną lekturę zacieśnia się więź miedzy dzieckiem a książką. Dziecko uczy się słuchać, mówić, rozwija się jego język i pamięć. Praktyka codziennego głośnego czytania dziecku jest więc doskonałą podstawą pod jego przyszłe sukcesy w nauce czytania i pisania.
Zgodnie z tym przekonaniem 10 czerwca nasze przedszkole już po raz kolejny przystąpiło do akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. W tym roku szkolnym tydzień czytania przebiegał pod hasłem „Książki czytamy – zasady bezpieczeństwa znamy”, a do wspólnego czytania zaproszono: Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom, strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Wolbromiu, policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie oraz Komisariatu w Wolbromiu, Stowarzyszenie Motocyklistów Wolbromskich, Koło Gospodyń Wiejskich w Gołaczewach, Agencję Artystyczną OCHY i ACHY, pedagoga i psychologa szkolnego oraz Przedszkolną Radę Rodziców.
Goście z dużym zaangażowaniem, pomysłowością i fantazją, a nawet z podziałem na rolę czytali dzieciom wiersze, bajki i baśnie, zachęcając tym samym najmłodszych do codziennego kontaktu z książką. Równocześnie dzieci miały możliwość utrwalenia podstawowych zasad bezpieczeństwa, udzielania pierwszej pomocy oraz numerów alarmowych tak potrzebnych podczas wakacyjnych podróży. Nie zabrakło dodatkowych atrakcji w postaci zabaw muzyczno-ruchowych, zagadek, quizów, prezentacji umundurowania, krótkich filmów edukacyjnych, pokazów samochodu strażackiego
i radiowozów. Dzieci mogły wsiąść do pojazdów, poznać ich wyposażenie, dowiedzieć się
w jakich okolicznościach nalży wzywać straż i policję oraz jak powinny zachować się podczas spotkania z nieznajomym. Miłą niespodzianką był słodki poczęstunek przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich..
Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób. CZYTAJMY DZIECIOM 20 MINUT DZIENNIE. CODZIENNIE!
„Bez względu na to ile masz zajęć,
najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić
dla przyszłości swojego dziecka,
oprócz okazywania mu miłości przez przytulanie,
jest codzienne głośne czytanie
oraz radykalne ograniczenie telewizji”.
Jim Trelease
W czytaniu bajek przedszkolakom aktywnie uczestniczyli:
RADOSŁAW KUŚ
Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom
MICHAŁ DORNA
JAKUB SZREDER
MATEUSZ PILIS
Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Wolbromiu
ANDRZEJ STRÓZIK
Komenda Powiatowa Policji w Krakowie
JAKUB FILUS
SYLWESTER ŚWIDA
Komisariat w Wolbromiu
TOMASZ PŁASZCZYK
MARTYNA PŁASZCZYK
JOANNA KACZMAREK
Stowarzyszenie Motocyklistów Wolbromskich
DANUTA KUŚ
WŁADYSŁAWA BANYŚ
MAŁGORZATA PACIA
Koło Gospodyń Wiejskich w Gołaczewach
JOANNA KYĆ
PRZEMYSŁAW KYĆ
Agencja Artystyczna Ochy i Achy
MAGDALENA PISZCZEK
ARKADIUSZ KWINTA
Rada Rodziców
SYLWIA SIKORA
Pedagog szkolny
WIOLETTA PACIA
Psycholog szkolny
Dyrekcja i nauczycielki Przedszkola „Misia Uszatka” w imieniu przedszkolaków dziękują wszystkim, którzy włączyli się do akcji czytania dzieciom pięknej literatury dziecięcej.
- Utworzono: wtorek, 25, czerwiec 2024 13:04