W kopalni soli

Dnia 17 czerwca grupa "Zajączki" i "Biedronki" pojechały na wycieczkę do Wieliczki. Przedszkolaki z panią przewodnik zwiedziły kopalnię soli biorąc udział w zajęciach edukacyjnych "Odkrywamy Solilandię".

Czytaj więcej: W kopalni soli

Wycieczka do Kuźniczki Nowej

Wyleciały pszczoły z ula
lecą do ogrodu,
będą zbierać pyłek z kwiatków
do produkcji miodu.

Czytaj więcej: Wycieczka do Kuźniczki Nowej

Dzień dziecka

    Tym razem Święto Dzieci obchodziliśmy w dwóch grupach. Dzieci starsze - Biedronki, Zajączki i Pajacyki przyjęły zaproszenie pana burmistrza i wzięły udział w koncercie w Domu Kultury. Obejrzały tam Bajkowe melodie czyli wspaniałą zabawę poruszającą emocje, wyobraźnię i wrażliwość muzyczną.

Druga grupa - dzieci młodsze, uczestniczyły w zorganizowanym w naszym przedszkolu "Święcie przytulania".

 

 

Czytaj więcej: Dzień dziecka

Czytamy dzieciom bajki

PRZEDSZKOLE „MISIA USZATKA ” JUŻ PO RAZ 13 CZYTA W RAMACH AKCJI „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

 

Czytaj dziecku 20 minut dziennie , codziennie” to hasło przewodnie kampanii społecznej „Cała polska czyta dzieciom”, której inicjatorką od 2001 roku, jest Irena Koźmińska. Akcja ma na celu zachęcanie rodziców, nauczycieli oraz pozostałych dorosłych do poświęcenia co najmniej dwudziestu minut dziennie na czytanie dzieciom. Przedszkole Publiczne nr 1 już od 13 lat kontynuuje cyklicznie na przełomie maja i czerwca wielkie czytanie w ramach tej kampanii.

Czytaj więcej: Czytamy dzieciom bajki

Święto rodziców

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24 maja, społeczność naszego przedszkola zebrała się w Domu Kultury, by uczcić zbliżający się Dzień Matki i Dzień Ojca. W tym uroczystym dniu, dzieci ze wszystkich grup wiekowych pokazały to, co potrafią robić najlepiej. Dla kochanych rodziców najmłodsi  prezentowali wiersze, piosenki i pokazy taneczne. Uroczystość zakończyły wyśpiewane wspólnie życzenia:

" Dlatego dzisiaj życzę ci,
niech Ci się milion gwiazdek śni.
Niech Ci uśmiechu nie brakuje
i na twej buzi uśmiech króluje..."