Do zobaczenia w szkole

Dzisiaj pożegnaliśmy dziesięcioro 6-latków z grupy "Biedronki", którzy od września rozpoczną naukę w szkole.Wśród zaproszonych gości znaleźli się pan dyrektor, pani pedagog, siostra katechetka, pani intendentka, kucharki oraz rodzice 6 latków, i dzieci z grupy "Zajączki". Szybko miną ten rok szkolny, o czym dzieci przypomniały recytując wiersze i prezentując to, czego się nauczyły przez te 10 miesięcy. Każdy przedszkolak wręczył gościom pamiątkowe kwiaty, a potem były już tylko uściski, podziękowania i serdeczności.

Do zobaczenia w szkole.

Tydzień czytania bajek

PRZEDSZKOLE „MISIA USZATKA ” JUŻ PO RAZ 14 CZYTA
W RAMACH AKCJI „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” 

Czytaj, by być pewnym siebie,
Czytaj, by być w siódmym niebie,
Czytaj, żeby więcej wiedzieć,
Czytaj, żeby jaśniej myśleć,
Czytaj, żeby poznać świat,
Czytaj, nieważne ile
masz lat”.
Renata Czajęcka

     Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju dziecka od najmłodszych lat odgrywa kontakt z książką, rozwijając jego wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny i emocjonalny małego słuchacza. Dlatego nasze przedszkole po raz kolejny przystąpiło dnia 11 czerwca br. do akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Czytaj więcej: Tydzień czytania bajek

Goście z zagranicy w naszym przedszkolu

W dniu 5 czerwca w ramach realizowanego przez Zespół Szkolno- Przedszkolny projektu Erasmus + “Inspire Me! Motivate Me!”  nasze przedszkole odwiedzili przebywający z wizytą w Wolbromiu nauczyciele z Walii oraz Irlandii. Zagranicznych gości miło przywitały w swoich salach przedszkolaki prezentując swoje umiejętności taneczne i recytatorskie.

Czytaj więcej: Goście z zagranicy w naszym przedszkolu

Zajączki i Biedronki w Krakowie

Dnia 06.06.2018r. dzieci z grupy "Biedronki" i "Zajączki" uczestniczyły w wyciecze autokarowej do Krakowa.Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu „Calineczka” w Teatrze Groteska oraz udział w zajęciach pt."W królestwie zwierząt" w Centrum Nauki i Zabawy KLOCKOLAND w Krakowie.

Czytaj więcej: Zajączki i Biedronki w Krakowie

Gminny Konkurs Recytatorski

W dniu 28 maja br.  w Zespole Szkół w Wolbromiu Przedszkolu Publicznym nr 2 odbył się konkurs recytatorski pt. "Owocowo-warzywne rozterki, co lepsze jabłuszko, a może kartofelki". Celem konkursu było umożliwienie dzieciom rozwijania swoich umiejętności recytatorskich na większym forum.

Czytaj więcej: Gminny Konkurs Recytatorski