REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA 2022/2023

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

Dyrekcja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wolbromiu informuje Rodziców, 

       że postępowanie rekrutacyjne

do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy ZSP w Wolbromiu 

         dla NOWYCH DZIECI będzie prowadzone od dnia 07.03.1022 do dnia 11.03. 2022 r.

Szczegóły w zakładce REKRUTACJA

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

 Szanowni  Rodzice!

1 września rozpoczynamy nowy rok przedszkolny. Prosimy o przyprowadzanie dzieci według zadeklarowanych godzin. (opłata za dodatkowy pobyt dziecka jest naliczana za każdą rozpoczynającą się godzinę).

W przypadku nieobecności dziecka prosimy o kontakt z panią intendentką pod nr tel 326441104.

Prosimy o respektowanie nastepujacych zasad:

- Dzieci przyprowadzamy do przedszkola i oddziału przedszkolnego do godziny 8.30.

- Do szatni z dzieckiem wchodzi jeden rodzic/opiekun

- Rodzice/opiekunowie na teren szatni wchodzą w maseczkach i dezynfekują ręce.

Wyprawka dla wszystkich dzieci:

 1. obuwie na zmianę, które dziecko samo potrafi założyć
 2. zapasowe ubranie w podpisanym woreczku (majtki, skarpetki, spodnie, getry, bluzka, T-shirt).
 3. teczka na rysunki

W trosce o rzeczy Państwa dzieci, prosimy o podpisanie wszystkich ubrań i przyborów.

Dodatkowo 4, 5, 6 latki:

mały piórnik zasuwany na zamek wyposażony w kredki, ołówek, klej, temperówkę

nożyczki (tylko 4latki)

O pozostałych elementach wyprawki i ważnych sprawach organizacyjnych dowiedzą się Państwo na spotkaniu z wychowawcami grup, które odbedą się w budynku na os. Łokietka 10 (dawne gimnazjum) w nastepujacych terminach:

grupa 3/3-4 latków: Pszczółki (Justyna Majda) i  Pajacyki (Marzena Różycka)- 6 września (poniedziałek) g. 16.00

grupa 6 latków (oddział "0"): Wiewiórki (Anna Głąb) i  Misie  (Danuta Strzałka)- 6 września (poniedziałek) g. 17.00

grupa 4 latków: Zajączki (Aleksandra Rams) i  Krasnoludki (Beata Strojna )- 7 września (wtorek) g. 16.00

grupa 5 latków : Biedronki  (Halina Król) i  Motylki  (Agata Maciora)- 7 września (wtorek) g. 17.00

Sedecznie zapraszamy!

ZESPÓŁ SPECJALISTÓW WCZESNEJ INTERWENCJI

NABÓR UCZESTNIKÓW DO PROJEKTU ZSWI

W związku z przedłużeniem czasu trwania projektu ZSWI o kolejny okres: od września 2021 do kwietnia 2022 informujemy, iż prowadzimy nowy nabór uczestników, tj. dzieci, które spełniają następujące kryteria:

 • wiek dziecka 0-7 lat,
 • dziecko musi mieszkać na terenie województwa małopolskiego – powiat olkuski, miechowski, krakowski,
 • dziecko niepełnosprawne lub zagrożone niepełnosprawnością 0-3 lat, w tym:
  • dzieci urodzone przedwcześnie,
  • dzieci z obciążonym wywiadem okołoporodowym,
  • dzieci z zaburzeniem rozwoju ruchowego,
  • dzieci z zaburzeniem w zakresie narządu wzroku,
  • dzieci z zaburzonym rozwojem narządu słuchu i mowy,
  • dzieci z zaburzonym rozwojem funkcji poznawczych,
  • dzieci z zaburzeniem pobierania pokarmu,
  • dzieci z zaburzeniami sprzężonymi ruchowo -zmysłowo-intelektualnymi,
  • dziecko niepełnosprawne lub zagrożone niepełnosprawnością 4-7 lat – niepełnosprawność ruchowa, intelektualna, sensoryczna, sprzężona, a także z zaburzonym funkcjonowaniem (zaburzenia percepcji wzrokowej, słuchowej, zaburzenia SI).

                Dokumenty do pobrania znajdują się na stronie:  

http://psoni-wolbrom.pl/nabor-uczestnikow-do-projektu-zswi/?fbclid=IwAR3ONrAvp4jFrv1Uzr_aDqbXFE0UkmB-Jo1NdtS64EM3fHB4H7Wz7N4y6eE

Dokładne informacje na temat projektu oraz dokumentacja rekrutacyjna znajdują się w zakładce ZSWI na stronie PSONI Koło w Wolbromiu


Wszystkie formy wsparcia są bezpłatne dla wszystkich uczestników. Rekrutacja ma charakter ciągły a nowi uczestnicy są włączani do projektu w miarę posiadania wolnych miejsc

 

Szczegółowych informacji udziela Koordynator projektu Sylwia Wójcik pod nr tel. 694-182-621

Adaptacja w przedszkolu

                      Drodzy Rodzice najwięcej zależy od Was!

      Pierwsze dni w przedszkolu

 • Pożegnaj się z dzieckiem, bądź czuły ale nie za bardzo, bo zbytnia czułość lub oziębłość może utrudnić dziecku rozstanie. Pożegnanie powinno być też krótkie. Im dłużej trwa tym jest trudniejsze.
 • Powiedz dziecku kiedy po nie przyjdziesz i dotrzymaj słowy choćby nie wiem co. ( np. po obiedzie) Dotrzymanie słowa jest niezwykle ważne, bo dziecko uczy się że wrócisz. Nie mów też, że pójdzie do domu pierwsze, bo nigdy nie masz pewności, że tak będzie.
 • Po pierwszym dniu w przedszkolu dzieci reagują różnie; jeśli dziecko nie płakało i było zadowolone nie zdziw się jeśli zacznie płakać po kilku dniach. Dzieje się tak bo dziecko wybawiło się nowymi zabawkami, poznało przedszkole i już jest ono ,,nudne” więc woli zostać z Tobą. Jeśli dziecko płacze kiedy je odbierasz powiedz mu, że jesteś dumny, że tęskniłeś i cieszysz się, że je widzisz.
 • Ubierz dziecko wygodnie. W przedszkolu panuje zasada- więcej wygody niż mody. Najlepiej sprawdzają się spodnie dresowe, leginsy, T-shirt. Dziecko łatwiej się rozbierze. Unikaj zamków, guzików i sznurówek to ułatwi dziecku samodzielność.
 • Jeśli dziecko płacze bardzo przy pożegnaniu lub jeśli czujesz, że możesz nie dać rady możesz poprosić by przez pierwsze dni dziecko odprowadzał tata, babcia, dziadek, ktoś dziecku bliski. Stres w takiej sytuacji bywa mniejszy.
 • Nie poddawaj się! Pierwszy tydzień, miesiąc itd. może być trudny i dla Was i dla dziecka. Okres adaptacji w przedszkolu może być rożny ale nie ulegajmy dziecku, gdy wymusza na nas zostanie w domu. Nauczysz go, że przedszkole to miejsce, którego można uniknąć płacząc lub tupiąc. Prędzej czy później wykorzysta te wiedzę.
 • Nie zadawaj od razu po wyjściu z przedszkola wielu pytań, to może stresować dziecko. Daj mu chwilę zapytaj, a gdy dziecko nie chce opowiadać nie ciągnij za język. W okresie adaptacji w przedszkolu takie pytania mogą powodować stres.
 • Nie okazuj dziecku własnych niepokojów i lęków związanych z pójściem dziecka do przedszkola. Jeśli dziecko wyczuje, że rodzic ma wątpliwości okres adaptacji będzie przebiegał dużo trudniej. Bądź stanowczy, zdecydowany, ale okazuj dziecku dużo uczucia i wsparci. Uwierz w to, że Twój maluch sobie poradzi.
 • Adaptacja w przedszkolu to naprawdę trudny czas w życiu dziecka, pamiętaj by nie oceniać i nie porównywać dziecka z jego rówieśnikami, każde dziecko musi przeżyć to w swoim tempie.

     Jak przygotować dziecko na rozpoczęcie przedszkola

 • Ucz dziecko samodzielności. To najlepsze co możesz zrobić dla przyszłego przedszkolaka. Dziecko samodzielne jest pewniejsze siebie i mniej zagubione w nowej sytuacji. Oczywiście dziecko nie musi umieć wszystkiego ale dobrze by umiało; korzystać w toalety, podciągać majteczki, w miarę samodzielnie jeść, by podejmowało próby samodzielnego ubierania i rozbierania się, umiało umyć ręce i wytrzeć je ręcznikiem. Samodzielność to także umiejętność sprzątania po sobie chociażby zabawek.
 • Opowiadaj dziecku o przedszkolu, ale w żadnym wypadku nie obiecuj za dużo. Nie mów, że będzie wspaniale, że będzie miał wspaniałych kolegów i niesamowite zabawki. Dziecko nie koniecznie będzie odczuwać to w ten sposób. Powiedz, że pozna nowe dzieci, że będzie mógł zobaczyć zabawki, których nie ma w domu.
 • Nie strasz dziecka przedszkolem. Nie mów, że w przedszkolu nauczy się być grzecznym. Stworzysz obraz nieprzyjemnego miejsca gdzie dziecko nie będzie chciało chodzić.
 • Wyprawka– nie kupuj sam rzeczy, których dziecko będzie potrzebowało w przedszkolu, postaraj się wspólnie z dzieckiem wybrać na zakupy i pozwól, aby to ono wybrało kapcie lub worek.
 • Jeśli twoje dziecko nigdy nie rozstawało się z domem lub z  rodzicami warto pomyśleć nad  zostawianiem go na kilka godzin pod opieką babci lub sąsiadki – przekona się, że po rozstaniu znów spotka się z rodzicami.

       W pierwszym dniu przedszkola każdy rodzic powinien ze sobą zabrać: 

 • przede wszystkim uśmiech na twarzy,
 • równie ważny jest spokój i cierpliwość,
 • zaufanie do nauczycielek i całego personelu,
 • NAJWAŻNIEJSZE! 100% pewności, że dziecko sobie poradzi !

DYŻUR WAKACYJNY sierpień 2021

Informujemy, iż na dyżur wakacyjny w sierpniu 2021r. do przedszkola Publicznego nr 1 w Wolbromiu zostały przyjęte wszystkie dzieci, których rodzice oddali karty zgłoszenia. 

Dzieci z roczników 2017 i 2016  zostały zakwalifikowane do przedszkola na ul. Piłsudksiego 25.

Dzieci z roczników 2015 i 2014 zostały zakwalifikowane do przedszkola na ul. Mariackiej 28 (wejście od strony boiska orlik).

Prosimy przygotować dla dzieci buty  i komplet ubrań na zmianę.

Dodatkowe informacje będą udzielane w terminie po 26 lipca 2021 pod tel. 32 6441104.