Dzień Ziemi w oddziale przedszkolnym

               Dnia 27 maja br. świętowaliśmy Dzień Ziemi. Imprezę uświetnili zaproszeni goście: p. Aneta Perek ( Wydział Ochrony Środowiska w UMiG Wolbrom), Ekodoradca – p. Katarzyna Barczyk - Łyczak, p. Marcin Biedul - leśnik, oraz pan dyrektor Stanisław Tomasz Kołodziej.

Na widowni zasiadły przedszkolaki z grupy „Biedronki” i „Zajączki”. Dzieci wystąpiły z przedstawieniem pt. „Ekologiczny Czerwony Kapturek”, w którym znalazły się treści związane z poszanowaniem naszej planety, dbałością o czystość powietrza, sposobami przetwarzania surowców wtórnych i wykorzystywania ich w zabawie. Chłopcy wzięli udział w zawodach, do których użyli plastikowych butelek oraz worków na śmieci. Dziewczynki zaprezentowały w pokazie mody stroje ekologiczne wykonane z plastikowych reklamówek, kolorowego i szarego papieru i opakowań po jogurtach. A wszystko na tle ekologicznej dekoracji wykonanej z kartonu, w rytmie przygrywek instrumentów z pudełek plastikowych wypełnionych ryżem lub grochem przy użyciu pomponów z folii plastikowej. Na koniec podano wyniki wcześniej rozstrzygniętego Konkursu Na Zabawkę Ekologiczną. Jury w składzie p. Izabela Klimek i p. Renata Kaczmarczyk oceniły prace wykonane przez dzieci przy pomocy rodziców. Przedstawiają się one następująco:

I miejsce – Krzysztof Kulka (gr. „Wiewiórki”, wych. M. Kantor)

II miejsce – Wojciech Koryto (gr. „Misie”, wych. B. Strojna)

III miejsce – Hanna Batko ( gr. „Biedronki”, wych. D. Strzałka)

Wyróżnienia otrzymali: Bartosz Domagała („Wiewiórki), Amelia Woźniczko „Wiewiórki”), Nikola Mucha („Zajączki”), Adrian Laskowski „Biedronki”), Nadia Zagała („Wiewiórki”), Maja Sośnierz i Klaudia Rogal („Misie”).

Gratulujemy ciekawych pomysłów ! Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, natomiast wszyscy uczestnicy - medale „Przyjaciela Przyrody” i Ekogry od Pana Burmistrza, Adama Zielnika.

Jesteśmy przekonani, że było to bardzo pożyteczne spotkanie. Mamy nadzieję, że dzieci wcielą w życie treści, o których była mowa podczas spotkania, docenią zalety przyrody oraz zrozumieją, jakie są korzyści płynące z czystości naszej planety, Ziemi.