DZIEŃ MAŁEGO EKOLOGA W PRZEDSZKOLU

24.04.2018r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu „DZIEŃ MAŁEGO EKOLOGA”. W tym dniu dzieci ze starszych grup przyszły do przedszkola ubrane na zielono – na znak tego, że wszyscy chcemy, aby nasza planeta była czysta, zielona i wesoła.

Świętowanie rozpoczęły dzieci z najmłodszych grup „Pszczółki” i „Krasnoludki”, które przebrane za zwierzęta, owady i ptaki zatańczyły taniec do piosenki „Ziemia wyspa zielona”. Następnie wyrecytowały wiersz „Mali ekolodzy” i wspólnie z wszystkimi dziećmi zebranymi na sali bawiły się przy piosence „Dzięcioł”.

Kolejnym punktem obchodów „DNIA MAŁEGO EKOLOGA” było rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pod hasłem:

PRZYRODA W OBIEKTYWIE - WIOSENNE PRZEBUDZENIE”

Komisja w składzie: Edyta Kołodziej - (nauczyciel przyrody) Renata Kaczmarczyk - (nauczyciel plastyki), Katarzyna Klimek – Krężel - (fotograf) przyznała trzy główne nagrody oraz dwa wyróżnienia:

I miejsce - Kinga Kulczyk

II miejsce - Marcel Gromadowski

III miejsce - Gloria Rusek

Wyróżnienia: Amelia Łyczak, Dominik Szych

Zaproszony na tę uroczystość Leśniczy Nadleśnictwa Olkusz Pan Kuba Bachleda przyznał 8 wyróżnień, które otrzymali: Filip Gawron, Kuba Rusek, Nadia Sroka, Tymoteusz Haberka, Gabriela Dusza, Antoni Laskowski, Tymoteusz Biernat, Julian Gromadowski.

Leśniczy ufundował również nagrodę specjalną , którą otrzymała Maja Będkowska z grupy „Pszczółki”

Na zakończenie spotkania dzieci wysłuchały prelekcji leśniczego na temat roli przyrody w życiu ludzi, zwierząt i roślin jej pielęgnacji i ochrony. Dowiedziały się także jak dbać o naszą planetę i w jaki sposób należy segregować śmieci. To wspaniały dzień, który na długo zostanie przedszkolakom w pamięci. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w ochronie naszego środowiska.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, oraz Panu leśniczemu z Nadleśnictwa Olkusz za ufundowanie nagród w konkursie.