Kulturalny wtorek

W dniu 5 grudnia br. najmłodsze dzieci z grup: Pszczółki, Krasnoludki, Pajacyki oraz Motylki gościły w przedszkolu Ewę Stadtmüller – poetkę i pisarkę mieszkającą w Krakowie, autorkę wielu książek dla dzieci i młodzieży. Spotkanie odbyło się dzięki sponsorom - państwu Annie i Michałowi Rusek.

Z kolei starsze przedszkolaki,  z pozostałych grup, obejrzały w Domu Kultury musical "Dorotka w krainie Oz" w wykonaniu Teatru Moich Marzeń z Chorzowa. Starszaki uczestniczyły w barwnym przedstawieniu, w którym wspaniali aktorzy przenieśli publiczność do bajecznej Krainy Oz, aby dzieci dowiedziały się,  jak ważną rolę odgrywają uczucia.

Ewa Stadtmüller przybyła  na spotkanie  z niezwykłymi kukiełkami, które przedstawiały bohaterów jej książeczek. Bawiła się z dziećmi w teatr, zadawała bajkowe zagadki, recytowała wiersze. Na koniec dzieci otrzymały książeczki z osobistą dedykacją autorki.
Celem spotkania było rozwijanie zainteresowań najmłodszych przedszkolaków literaturą dziecięcą oraz szerzenie wśród nich nawyku sięgania po książki.

Spotkanie z pisarką oraz książeczki dla najmłodszych przedszkolaków sponsorowali rodzice Glorii i Kuby za co bardzo serdecznie dziękujemy.