Międzynarodowy Dzień Ptaków

 

W piątek 7.04.2017r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy  „Międzynarodowy Dzień Ptaków”, zorganizowany przez najstarsze grupy przedszkolaków „Wiewiórki” i  „Misie”. W spotkaniu uczestniczyli: dyrektor Stanisław Kołodziej, wicedyrektor Barbara Olewińska, dzieci przedszkolne z grup młodszych, klasa I b, oraz  pani Maria Gronicz z Nadleśnictwa Olkusz.

 

 Dzieci 6 – letnie  przebrane za różne ptaki  zaprezentowały piosenki o ptakach, oraz  inscenizację wiersza J. Tuwima „Ptasie radio”.  Nie zabrakło tez zagadek o różnych ptakach,  które dzieci rozwiązały znakomicie. Dzięki prezentacji multimedialnej przygotowanej przez panią leśnik, dzieci poznały różne gatunki ptaków, a także  dowiedziały się o istniejących  niebezpieczeństwach zagrażających ptakom na całym świecie. Na zakończenie wszyscy zebrani   mieli  okazję zabawić się przy piosence o dzięciole. 

      Dzień Ptaków to doskonała okazja, aby pokazać  dzieciom jak dużą rolę odgrywają  ptaki w życiu człowieka. Świat byłby smutny bez ich radosnego śpiewu, pięknego ubarwienia , czy też ciekawych ptasich zachowań.