Pomagamy zwierzętom ze schroniska.

Zbliżająca się zima to trudny czas dla wszystkich zwierząt. Bezdomne psy i koty porzucone przez swych właścicieli potrzebują naszego wsparcia przez cały rok.W listopadzie tego roku, już po raz kolejny w naszym przedszkolu ruszyła akcja pod hasłem ''Gwiazdka dla schroniska'',w której gromadzimy pokarm dla zwierząt będących pod opieką Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami . W tym roku udało nam się zebrać 114 kg pokarmu.

 Aby przybliżyć dzieciom problem bezdomnych psów i kotów, nauczycielki realizowały zajęcia mające uświadomić dzieciom jak wielka odpowiedzialność spoczywa na nas–właścicielach. W tym celu zaprosiliśmy do przedszkola przedstawicieli schroniska - Beatę Nawalony i Rafała Dobrowolskiego. Przeprowadzili oni prelekcję nt. opiekowania się zwierzętami. Dzieci dowiedziały się czym karmić zwierzęta, jak się nimi opiekować i co jest im potrzebne by przetrwać trudny czas zimy. Oglądali też film o podopiecznych schroniska.

W związku z realizacją zadań z planu rocznego ''Zwierzęta bohaterami utworów dla dzieci'' pani Beata Nawalony przeczytała dzieciom bajkę B.Gawryluk pt.''Pies Dżok – najwierniejszy z wiernych''.Jest to bajka oparta na faktach autentycznych , a jej bohater - pies Dżok został w pamięci mieszkańców Krakowa na zawsze , gdyż postawili mu pomnik .

Mamy nadzieję , że wśród najmłodszych mieszkańców Wolbromia udało nam się zaszczepić wrażliwość i odpowiedzialność za los zwierząt.