Lekcja pieczenia chleba

 

W dniu 12.10. 2016 r. dzieci z grupy „Biedronki” i „Zajączki” wraz z wychowawczyniami, panią Mariolą i panią Beatą, udały się na wycieczkę do Kuźniczki Nowej. Uczestniczyły tam w bloku programowym „Ekologiczny wypiek chleba - czyli od ziarenka do bochenka”.

 

   Na samym początku wycieczkowicze obejrzeli pokaz orania i bronowania ziemi przy użyciu konia oraz młócenia zboża cepami, jak również mielenia go w żarnach. Następnie obserwowały piec do wypieku chleba i proces przygotowania ciasta chlebowego. W czasie , gdy chleb piekł się, przedszkolaki wzięły udział w wyrobie masła domowym sposobem i poznały zasady bezpieczeństwa jazdy konnej, po czym uczyły się wsiadania i zsiadania z konia. Dużą atrakcją dla dzieci była przejażdżka konna, która sprawiła im wielką frajdę. Na koniec przedszkolaki skosztowały upieczonego chleba, który z przyjemnością spałaszowały.

     Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu wrażeń i uświadomiła, ile pracy musi włożyć człowiek, aby każdego ranka trafił do naszych domów świeży, pachnący chleb.