Spotkanie z Julianem
Czy można zostać autorem książki w wieku czterech lat? Oczywiście że tak, pod warunkiem, że jest się królem własnej KRAINY BAJKOWYCH CZARÓW.


 

10.10.2016r. gościliśmy 5-letniego Juliana autora i bohatera przepięknie wydanej bajki pt.”BAJKA KRÓLA JULIANA”, której uroczysta promocja odbyła się pod koniec stycznia w Trzyciążu. Julianowi towarzyszyła hospicyjna pedagog pani Ewa Stadtmüller autorka wielu bajek dla dzieci oraz super bohaterowie, jakby żywcem wyjęci z królewskiej opowieści czyli Rodzice Juliana.

Pani Ewa z pomocą przedszkolaków i z wykorzystaniem pluszowych zabawek oraz super bohaterów przedstawiła treść bajki, w której dzieją się bajkowe czary. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w teatrze na żywo, wszyscy bawili się znakomicie. Następnie przedstawiciele każdej grupy podchodzili do króla Juliana i otrzymywali egzemplarze bajki z autografem autora.

Król Julian istnieje naprawdę. Ma kochających rodziców i dziadków, brata Kubusia, siostrzyczkę Glorię oraz … własną krainę bajkowych czarów. Król Julian mimo swego młodego wieku (4 latka kiedy powstała bajka) potrafi stwarzać całkiem nowe światy i fantastyczne postacie, dla których wymyśla niesamowite przygody. Kocha teatr i doskonale odnajduje się zarówno w roli aktora, jak i reżysera. Jego wierna domowa widownia z entuzjazmem wita każdą nową premierę. Ponieważ król ma kłopot z poruszaniem się, większość czasu spędza na swym wygodnym tronie, wydając rozkazy, które wszyscy chwytają w lot i spełniają z ochotą. Dbają o to dwie niezrównane ochmistrzynie dworu – babcia Teresa i babcia Hania. Król Julian nie umie jeszcze pisać, ale to on jest autorem książeczki, którą poznały przedszkolaki. ( informacja z książeczki „Bajka Króla Juliana”)

Bajka Króla Juliana” powstała dzięki życzliwości wydawnictwa: KRAINA WYOBRAŹNI. Nad książeczką wraz z Julkiem Ruskiem (autorem) pracowali:  Stanisława Białoskórska (ilustracje), Ewa Stadtmüller (redakcja),  Katarzyna Małkowska (skład).