Aktualności

Dyżur wakacyjny- informacja dla rodziców i dzieci spoza przedszkola

Szanowni Państwo,

1 lipca Rodzice dzieci, które NIE uczęszczały do Przedszkola Publicznego nr 1 w Wolbromiu w roku szkolnym 2023/ 2024 ale zadeklarowały uczestnictwo dziecka na dyżurze wakacyjnym otrzymają kartę upoważnienia do odbioru dziecka z przedszkola, którą należy uzupełnić i przynieść do przedszkola tego samego dnia.

Jeżeli dziecko będzie obecne w przedszkolu w późniejszym terminie- rodzic otrzyma kartę upoważnienia w dniu pojawienia się dziecka w przedszkolu.

Prosimy o wyrozumiałość przy odbiorze dzieci. Bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą aby zawsze osoba odbierająca dziecko miała przy sobie dokument tożsamości.

Przedszkole w lipcu czynne jest do 15:30.

Niezbędnik przedszkolaka na dyżur wakacyjny:

 • buty na zmianę,
 • zapasowe ubranie,
 • czapka z daszkiem/ kapelusz.

(warto podpisać rzeczy imieniem i nazwiskiem dziecka)

Serdecznie dziękujemy

Tydzień czytania bajek

 PRZEDSZKOLE „MISIA USZATKA ” JUŻ PO RAZ 17 CZYTA

W RAMACH AKCJI „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”

 

„Czytaj, by być pewnym siebie,
  Czytaj, by być w siódmym niebie,
  Czytaj, żeby więcej wiedzieć,
  Czytaj, żeby jaśniej myśleć,
  Czytaj, żeby poznać świat,
  Czytaj, nieważne ile masz lat”.
                                           Renata Czajęcka

 

Świat, który nas otacza jest pełen niezwykłości: barw, głosów, zapachów. Potrafi zauroczyć dorosłego, zafascynować na tyle, że pokocha on życie. Jaka wiec pasja i ciekawość musi tkwić w dziecku, które ten świat poznaje. A właśnie książka przybliża świat dziecku. Potrafi przemówić do niego znakiem, skrótem, symbolem tego, co ono spotyka, ogląda lub obserwuje. Uczy go żyć, jak być wrażliwym i dobrym człowiekiem. Dorosły może sprawić, ze książka stanie się dla dziecka codziennością i pasjonującą przygodą. Poprzez codzienną wspólną lekturę zacieśnia się więź miedzy dzieckiem a książką. Dziecko uczy się słuchać, mówić, rozwija się jego język i pamięć. Praktyka codziennego głośnego czytania dziecku jest więc doskonałą podstawą pod jego przyszłe sukcesy w nauce czytania i pisania.

Zgodnie z tym przekonaniem 10 czerwca nasze przedszkole już po raz kolejny przystąpiło do akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. W tym roku szkolnym tydzień czytania przebiegał pod hasłem „Książki czytamy – zasady bezpieczeństwa znamy”, a do wspólnego czytania zaproszono: Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom, strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Wolbromiu, policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie oraz Komisariatu w Wolbromiu, Stowarzyszenie Motocyklistów Wolbromskich, Koło Gospodyń Wiejskich w Gołaczewach, Agencję Artystyczną OCHY i ACHY, pedagoga i psychologa szkolnego oraz Przedszkolną Radę Rodziców.

Goście z dużym zaangażowaniem, pomysłowością i fantazją, a nawet z podziałem na rolę czytali dzieciom wiersze, bajki i baśnie, zachęcając tym samym najmłodszych do codziennego kontaktu z książką. Równocześnie dzieci miały możliwość utrwalenia podstawowych zasad bezpieczeństwa, udzielania pierwszej pomocy oraz numerów alarmowych tak potrzebnych podczas wakacyjnych podróży. Nie zabrakło dodatkowych atrakcji w postaci zabaw muzyczno-ruchowych, zagadek, quizów, prezentacji umundurowania, krótkich filmów edukacyjnych, pokazów samochodu strażackiego

i radiowozów. Dzieci mogły wsiąść do pojazdów, poznać ich wyposażenie, dowiedzieć się

w jakich okolicznościach nalży wzywać straż i policję oraz jak powinny zachować się podczas spotkania z nieznajomym. Miłą niespodzianką był słodki poczęstunek przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich..

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób. CZYTAJMY DZIECIOM 20 MINUT DZIENNIE. CODZIENNIE!  

 

„Bez względu na to ile masz zajęć,

najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić

dla przyszłości swojego dziecka,

oprócz okazywania mu miłości przez przytulanie,

jest codzienne głośne czytanie

oraz radykalne ograniczenie telewizji”.

                                                            Jim Trelease

 

Czytaj więcej: Tydzień czytania bajek

informacja o opłatach za czerwiec

 Szanowni Rodzice! 

Opłata za miesiąc czerwiec 2024 roku będzie pobierana w dniach:

27 czerwca (czwartek) 2024r.  ul. Mariacka 28 w godz. 7.00-8.00 o wysokości kwoty do zapłaty zostaną państwo poinformowani do 26.06.2024r.                                                                      

1 lipca (poniedziałek) 2024r.  ul. Piłsudskiego 25 w godz. 7.00-8.30 oraz 12.00-13.00

O wysokości kwoty do zapłaty zostaną Państwo poinformowani do 28.06.2024roku.

Proszę pamiętać o każdorazowym zgłaszaniu nieobecności dziecka w przedszkolu u pani intendentki.

Numer telefonu: 326441104

Podziękowania za sukces Festynu Rodzinnego Przedszkola Publicznego nr 1 im. Misia Uszatka w Wolbromiu

Szanowni Państwo,

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i sukcesu Festynu Rodzinnego w Przedszkolu Publicznym nr 1 im. Misia Uszatka w Wolbromiu, który odbył się we wtorek, 28 maja 2024 r., o godzinie 16:00 przy Szkole Podstawowej nr 1 w Wolbromiu.

Specjalne Podziękowania

Na początku pragniemy wyrazić naszą ogromną wdzięczność Radzie Rodziców działającej przy Przedszkolu Publicznym nr 1 im. Misia Uszatka w Wolbromiu, w szczególności Pani Magdalenie Piszczek za jej zaangażowanie i trud włożony w organizację Festynu Rodzinnego 2024.

Dziękujemy również rodzicom, którzy wnieśli ogrom pracy w przygotowania festynu:

 • Magdalenie Kulczyckiej- skarbnikowi RR
 • Joannie Brzezińskiej
 • Małgorzacie Herbrich – SENSOWNIE- animacje dla dzieci
 • Ewie Sułkowskiej- Kłęk
 • Gabrieli Kołodziejczyk
 • Jakubowi Kołodziejczykowi
 • Annie Majos
 • Katarzynie Nowak
 • Kamilowi Ruskowi

Wasza pomoc przy organizacji stanowisk festynu oraz dostarczaniu niezbędnych materiałów była nieoceniona.

Podziękowania dla Nauczycieli

Pragniemy wyrazić naszą ogromną wdzięczność nauczycielkom wychowania przedszkolnego. Wasza ciężka praca i kreatywność sprawiły, że to wydarzenie było pełne radości i niezapomnianych chwil dla wszystkich uczestników. W szczególności chcemy wyrazić naszą wdzięczność Pani Dagmarze Zgadzaj za wyjątkową koordynację i wkład w przygotowanie festynu.

Podziękowania dla Gości, Sponsorów i Partnerów

Rada Rodziców, Dyrekcja Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Wolbromiu oraz Nauczyciele Przedszkola Publicznego nr 1 im. Misia Uszatka w Wolbromiu dziękują za przybycie oraz wsparcie:

 • Burmistrzowi Miasta i Gminy Wolbrom, Panu Radosławowi Kusiowi, za obecność i wsparcie.
 • Studio Artystycznemu Ochy i Achy, Pani Joannie Kyć i Panu Przemysławowi Kyciowi, za wspaniałe pokazy z bańkami mydlanymi, które zachwyciły dzieci i dorosłych.
 • Naczelnikowi Grzegorzowi Osmędzie oraz OSP Wolbrom, za edukacyjne pokazy pierwszej pomocy i resuscytacji.
 • Stowarzyszeniu Motocyklistów Wolbromskich w szczególności Radnemu Rady Miejskiej w Wolbromiu Panu Tomaszowi Płaszczykowi, za nieocenione wsparcie w organizacji strefy gastronomicznej.
 • Firmie FIBER, za gadżety dedykowane dla dzieci.
 • Pani Iwonie Zarębie-Straszak Fotografia, za piękne zdjęcia, które ozdobią nasze szatnie i będą miłym wspomnieniem z tego niezwykłego wydarzenia.
 • Firmie Latacz Marek LATACZ, za sponsorowanie kiełbasek.
 • Panu Arkadiuszowi Kwincie, za medale, które były wspaniałą nagrodą dla dzieci.

Podziękowania za Fotorelację

Dziękujemy Pani Magdalenie Barczyk za wspaniałą fotorelację, która uwieczniła najpiękniejsze momenty festynu.

Dzięki wspólnemu wysiłkowi wszystkich zaangażowanych osób, Festyn Rodzinny w naszym przedszkolu był wyjątkowym wydarzeniem, które dostarczyło wiele radości i wspaniałych wspomnień. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę przy kolejnych inicjatywach.

Z wyrazami wdzięczności,

Dyrekcja Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Wolbromiu

Stanisław Tomasz Kołodziej

Barbara Olewińska

Konkurs Plastyczny „Moja ulubiona książka” w Przedszkolu Publicznym nr 1 im. Misia Uszatka w Wolbromiu

W dniu 14 czerwca w Przedszkolu Publicznym nr 1 im. Misia Uszatka w Wolbromiu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Moja ulubiona książka”. Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wolbromiu oraz Radę Rodziców, a jego patronem i fundatorem nagród był Urząd Miasta i Gminy Wolbrom oraz firma Fiber.

Na ceremonii ogłoszenia wyników obecni byli m.in. Pan Radosław Kuś-Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom, Pan Stanisław Tomasz Kołodziej- Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Wolbromiu, Pani Barbara Olewińska- Wicedyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Wolbromiu, Pani Daria Janosik- Dyrektor Gminnego Zespołu Placówek Opieki nad Dziećmi w Wolbromiu oraz Pani Magdalena Piszczek- Przewodnicząca Rady Rodziców Przedszkola Publicznego nr 1 im. Misia Uszatka w Wolbromiu.

Konkurs „Moja ulubiona książka” miał na celu zachęcenie dzieci do rozwijania swoich talentów plastycznych oraz do promowania czytelnictwa już od najmłodszych lat. Uczestnicy mieli za zadanie przedstawić w formie plastycznej swoją ulubioną książkę Prace konkursowe oceniało Jury w składzie: Pani Renata Kaczmarczyk, Pani Edyta Oleksy i Pani Agata Pabian. Jury miało trudne zadanie, oceniając prace pod kątem samodzielności pomysłowości, estetyki wykonania oraz zgodności z tematem.

WYNIKI KONKURSU

W kategorii wiekowej 3-4 latki

I miejsce

Oliwia Brzezińska- grupa Zajączki

II miejsce

Hanna Haberka- grupa Zajączki

III miejsce

Krzysztof Konderak- grupa Zajączki

Wyróżnienia:

Alex Kwinta- grupa Zajączki

Paweł Mosur- grupa Zajączki

 

W kategorii wiekowej 5-6 latki

I miejsce

Maria Gałgan- Kamińska- grupa Wiewiórki

II miejsce

Krzysztof Mosur- grupa Wiewiórki

III miejsce

Jadwiga Kaczmarczyk- grupa Misie

Wyróżnienia:

Kornelia Siemosiewicz- grupa Motylki

Magdalena Suska- grupa Biedronki

Dodatkowe wyróżnienie przyznane przez jury

Aleksandra Żelazna- grupa Wiewiórki

Konkurs plastyczny „Moja ulubiona książka” był nie tylko okazją do rozwijania talentów artystycznych, ale także do promowania czytelnictwa i wspierania kreatywności dzieci. Dzięki zaangażowaniu organizatorów, sponsorów oraz całej społeczności przedszkolnej, wydarzenie to na długo pozostanie w pamięci jego uczestników.

 

Wyniki rekrutacji na dyżur wakacyjny lipiec 2024

Szanowni Państwo,

Informujemy, iż na dyżur wakacyjny w lipcu 2024 r. do Przedszkola Publicznego nr 1 w Wolbromiu zostały zakwalifikowane wszystkie dzieci, których Rodzice złożyli deklaracje w terminie do                  7. 06. 2024r. 

 

Jednocześnie informujemy, iż:

-rekrutacja na dyżur lipcowy 2024 w związku z wyczerpaniem miejsc została zamknięta;

-w lipcu dyżur pełnią placówki w Gołaczewach i Łobzowie.

 

Dyrekcja ZSP w Wolbromiu