Aktualności

Spacer w poszukiwaniu znaków drogowych


W dniu 22 września dzieci z zerówki udały się na spacer ulicami miasta w poszukiwaniu znaków drogowych. Utrwaliły zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, obserwowały ruch pojazdów na skrzyżowaniu. Podczas spaceru szczęście uśmiechnęło się do dzieci, zobaczyły przejeżdżający radiowóz policyjny, z którego policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Kolejną niespodziankę dla dzieci sprawiła pani z księgarni, która obdarowała każdego przedszkolaka zakładką do książki. Z pewnością wiedza o bezpieczeństwie utrwalona podczas spaceru na dłużej pozostanie w ich pamięci.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

 

20 września nasze przedszkole brało udział w ogólnopolskiej akcji ,,Dzień Przedszkolaka to ważne święto, uczcijmy je razem tańcem i piosenką” zorganizowanej przez Przedszkole nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie oraz pod patronatem Bliżej Przedszkola.

Piosenką przewodnią wydarzenia był utwór pt. ,,Dziecięce marzenia”- bo czym byłby nasz świat bez dziecięcych marzeń? Tego dnia przedszkolaki bawiły się i tańczyły do znanych piosenek z dziecięcego repertuaru. Nie zabrakło również zabaw ruchowych, torów przeszkód czy eksperymentów przygotowanych przez naszych nauczycieli.

Głównym celem organizowania tego wydarzenia w całej Polsce jest podkreślenie znaczenia oraz popularyzacji edukacji przedszkolnej w życiu dziecka.

Parada- zakończenie lata

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci !!!

Parada uliczna pod hasłem 

,,Przedszkolna rodzina całym sercem żegna lato".

ze względu na warunki atmosferyczne zostaje przeniesiona na kolejny tydzień.

O dokładnej dacie poinformujemy Państwa z odpowiednim wyprzedzeniem.

Prosimy rodziców o przebranie swojego dziecka w ,,serduszkowy strój".

Dziękujemy!

 

 

Dzień Przedszkolaka

Informacja o opłatach za wrzesień

Szanowni Rodzice! 

Opłata za miesiąc wrzesień  będzie pobierana w dniach:

3 października (poniedziałek) 2022r.  „0” ul. Mariacka 28 w godz. 7.00-8.30 


4 października (wtorek) 2022r.  ul. Piłsudskiego 25 w godz. 7.00-8.30 oraz 12.00-13.00

O wysokości kwoty do zapłaty zostaną Państwo poinformowani do 30.09.2022roku.

Proszę pamiętać o każdorazowym zgłaszaniu nieobecności dziecka w przedszkolu.

Odliczenia za żywienie respektowane są od następnego dnia po zgłoszeniu u intendenta przedszkola.

Numer telefonu: 326441104

Narodowe czytanie


W dniu 16 września nasze przedszkole już po raz drugi włączyło się  w ogólnopolską akcję „Narodowe czytanie”. Dzieci 6 – letnie z grupy „Wiewiórki” i „Misie” oraz dzieci 5 – letnie z grupy „Motylki” i „Biedronki” wysłuchały dzieła A. Mickiewicza „Pani Twardowska”. Przedszkolaki z uwagą słuchały utworu, próbowały odpowiadać na pytania dotyczące wysłuchanego tekstu literackiego, następnie zatańczyły do dawnych melodii ludowych. Na koniec wykonały piękne ilustracje do wysłuchanego utworu.