Aktualności

Ach ten bal.

       Karnawał to czas przepełniony muzyka i zabawą. Zgodnie z tradycją w dniu 5 lutego 2021 r. w naszym przedszkolu odbył się kolejny “Bajkowy bal karnawałowy”. Dla przedszkolaków, to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.

Ze względu na specyficzny czas związany z pandemia, w tym roku każda grupa wiekowa przygotowywała się do balu na  swoich  salach. Dodatkową atrakcją było dekorowanie sal wg upodobań danej grupy,  różnorodność kolorów balonów i serpentyn nadawały charakter poszczególnym salom.

 

W dniu balu już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, czasami trudnych do rozpoznania.

Po śniadaniu w pierwszej kolejności, aby uchwycić czar barwnych postaci, dzieci miały możliwość pozowania do zdjęć grupowych i indywidualnych, po czym prezentowały swoje stroje w pokazach mody. Następnie wraz ze swoimi paniami uczestniczyły w rytmicznych pląsach, tańcach i  konkursach, w których z reguły wszyscy zostali zwycięzcami. Podczas zabaw często wykorzystywano różne rekwizyty np balony czy chusty animacyjne.

Po tak żywiołowej zabawie przyszedł czas na słodki poczęstunek. Po tych kilku chwilach wypoczynku, muzyka znowu porwała do tańca tych bardziej zaprawionych tancerzy, natomiast młodsi w większości zapragnęli dłuższego wyciszenia i zabaw w swoich ulubionych kącikach. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały swoja salę balową.

 Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.