Aktualności

Pierwszy Dzień Jesieni

Pierwszy Dzień Jesieni przypada na dzień 23 września. Jesień jest bardzo dobrym czasem na obserwowanie zmian w przyrodzie i jej przygotowań do nadejścia zimy - opadające kolorowe liście i owoce drzew, gromadzenie przez zwierzęta zapasów na zimę, pojawienie się w lesie grzybów i odloty ptaków do ciepłych krajów. Dary jesieni-liście, kasztany, żołędzie czy suszone owoce, można wykorzystać podczas zabaw i gier a także zajęć plastycznych.

 Tego dnia dzieci z oddziału przedszkolnego powitały nową porę roku - Jesień.  W przedszkolu królowały kolory jesieni brązowy, pomarańczowy oraz czerwony. Dzieci brały udział w   zabawach  o tematyce jesiennej, dzięki którym przyswoiły sobie wiadomości o rozpoczynającej się właśnie porze roku. Z uśmiechem i odwagą recytowały jesienne wierszyki, śpiewały piosenki oraz tańczyły do piosenek o tematyce jesiennejNa koniec zajęć przedszkolaki wykonały pracę plastyczną , ozdobiły suknię Pani Jesieni kolorowymi liśćmi.

 

Równie radośnie rozpoczął się pierwszy tydzień jesieni w przedszkolu. Dzieci rozmawiały o zmianach w przyrodzie, oglądały "dary jesieni", śpiewały jesienne piosenki, odgadywały zagadki smakowe. Było radośnie i jesiennie w każdej grupie. Zabawy z kolorowymi listkami zawsze cieszą najmłodszych przedszkolaków i tak też było tym razem.

Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie smutna, nudna i zimna, ale przepiękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby!