Aktualności

Dzień Flagi w przedszkolu

W dniu 25 kwietnia, nasze przedszkole świętowało Dzień Flagi. W trakcie tego wyjątkowego dnia, przedszkolaki wzięły udział w różnorodnych aktywnościach, które pomogły im zgłębić tajniki polskiej tożsamości narodowej.

Pierwszym etapem naszego świętowania było wprowadzenie dzieci w świat polskich symboli narodowych. Przedszkolaki dowiedziały się o historii i znaczeniu polskiej flagi, hymnu, godła oraz innych ważnych symboli narodowych. Poprzez rozmowy, bajki i zabawy, dzieci odkrywały, jakie wartości i idee te symbole reprezentują. Nie można było zapomnieć o śpiewaniu polskiego hymnu i recytacji patriotycznych wierszyków! Dzieci, pod opieką nauczycieli i Dyrektora Stanisława Tomasza Kołodzieja, z dumą śpiewały "Mazurka Dąbrowskiego" i recytowały krótkie wierszyki o Polsce, które uczyły je o wartościach patriotycznych i miłości do ojczyzny. Melodie pełne dumy i radości rozbrzmiewały w przedszkolnych korytarzach, podkreślając silne więzi emocjonalne, jakie dzieci tworzą z krajem i jego historią.

Kolejnym fascynującym elementem naszego świętowania było poznanie tradycyjnego stroju ludowego- krakowskiego. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak wygląda ten kolorowy i bogato zdobiony strój, który odzwierciedla bogactwo kultury i historii naszego regionu. Natomiast podczas prezentacji krakowiaka, dzieci z zapartym tchem obserwowały eleganckie i dynamiczne kroki tancerzy, którzy w pięknych strojach ludowych wyrażali swoją radość.

 

Dzień Flagi w naszym przedszkolu był nie tylko okazją do zabawy i świętowania, ale także ważnym momentem budowania poczucia tożsamości narodowej i patriotyzmu wśród naszych najmłodszych uczestników. Poprzez aktywności, które pomagały dzieciom zrozumieć znaczenie symboli narodowych oraz kultywować polskie tradycje i wartości, mamy nadzieję, że zaszczepiliśmy w nich miłość do ojczyzny i poczucie dumy z bycia Polakiem.