„Polskie symbole narodowe już w przedszkolu”

 

 

6 V odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego na temat: „Polskie symbole narodowe”.

W podsumowaniu uroczystości wzięła udział pani Agnieszka Gołembiowska-Karoń, kierownik Zespołu Pieśni i Tańca „Wolbromiacy” i zarazem radna powiatu Olkusz, pani Renata Kaczmarczyk, nauczycielka plastyki z SP 1 Wolbrom oraz pani Gabriela Kałwa – instruktorka plastyki w Domu Kultury w Wolbromiu

 

           Cieszymy się, że tak dużo dzieci wzięło udział w naszym konkursie, bo aż 38 z sześciu placówek. Przedszkolaki wykazały się dużą pomysłowością i różnorodnością technik plastycznych, co nie ułatwiało pracy jury. Głównym kryterium wyboru zwycięzców było jak najbardziej samodzielne wykonanie pracy oraz ciekawe zastosowanie środków plastycznych. Po długiej dyskusji jury następująco oceniło prace:

W kategorii 3, 4- latków

I miejsce - Sebastian Maciąg z PP1 im. „Misia Uszatka w Wolbromiu,

II miejsce - Milena Ogonek z oddziału przedszkolnego Zespołu Szkół w Dłużcu

III miejsceMikołaj Maślisz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łobzowie

Wyróżnienie otrzymała Lena Pasich z PP1 im. „Misia Uszatka” w Wolbromiu, a wyróżnienia specjalne Krzysztof Kulka i Alina Biedul z PP1 w Wolbromiu.

W kategorii 5,- 6 latków:

 I miejsce – Antonina Kuś z PP1 im. „Misia Uszatka” w Wolbromiu,

II miejsce- Oliwia Borowicz z PP1 im. „Misia Uszatka” w Wolbromiu

III miejsce – Bartłomiej Sajdak z oddziału przedszkolnego Zespołu Szkół w Dłużcu

Wyróżnienie otrzymała Maja Nowak z oddziału przedszkolnego Zespołu Szkół w Dłużcu

 

           Jako, że naszym celem jest kształtowanie postaw patriotycznych oraz promowanie polskich symboli narodowych wśród najmłodszych, cieszymy się, iż konkurs ten również się do tego przyczynił. Mamy nadzieję, że nasze przedszkolaki nauczyły się szacunku do symboli narodowych, przywiązania do Ojczyzny i dostrzegania jej piękna.