Cała Polska czyta dzieciom

Tydzień czytania bajek przebiegał w tym roku pod hasłem:„Ruch jest życiem – życie jest ruchem”, a do wspólnego czytania zaproszono trenerów z Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej „Młodzi przebojem”: Pawła Netera i Mariusza Porębskiego, trenera Akademii Piłkarskiej Przebój Wolbrom Bogusława Starzyka, nauczyciela wychowania fizycznego z Gimnazjum nr 4 i trenera WAP Radosława Koterbę, nauczycielkę wychowania fizycznego ze SP nr1 Beatę Kośmider wraz z podopiecznymi czirliderkami oraz zawodniczkę i trenerkę Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo Wolbrom – Beatę Peperę.

Goście z dużym zaangażowaniem, pomysłowością i fantazją czytali dzieciom wybrane przez siebie bajki i opowiadania zachęcając tym samym najmłodszych do codziennego kontaktu z książką. Jednocześnie zgodnie z hasłem przewodnim podkreślali duże znaczenie sportu i ruchu dla zdrowia i prawidłowego rozwoju. Każde spotkanie zakończone było pokazem umiejętności oraz krótkim treningiem, w którym uczestniczyły wszystkie przedszkolaki.
Tegoroczne czytanie przez sportowców, jest kontynuacją realizowanego w naszym przedszkolu od lat nadrzędnego celu, dotyczącego zdrowego stylu życia i zachętą do uprawiania przez dzieci różnych dyscyplin sportowych. A przecież najlepiej jak mówią o tym sportowe autorytety. 
Dyrekcja i nauczycielki Przedszkola „Misia Uszatka” w imieniu przedszkolaków dziękują wszystkim, którzy włączyli się do akcji czytania dzieciom pięknej literatury dziecięcej.