święto dzieci

 

"Wszystkie dzieci nasze są..." - śpiewa Majka Jeżowska. Rozumiejąc to, iż wszyscy kochamy naszych przedszkolaków, w bieżącym roku szkolnym, w organizację święta dzieci zaangażowały się nie tylko wychowawczynie, ale i rodzice.
1 czerwca stał się okazją do prezentacji przed dziećmi wspaniałych talentów jakie drzemią w rodzicach.

Ten wyjątkowy dzień rozpoczęły panie: M. Strojna ("Zajączki") i M.Rosół ("Pszczółki") wykorzystując swoje zdolności plastyczne do malowania twarzy dzieciom. Następnie swój talent aktorski zaprezentowali rodzice z grupy "Motylki". Przedstawili inscenizację "Rzepki", a byli to K. Kurta, A. Seweryn, I. Borowicz, S. Sikora, K. Skoczeń, J. Grątkiewicz, J. Rachwał, A. Nawrot. Potem dzieci podziwiały "czarodziejskie"zdolności pani L.Malinowskiej ("Pszczółki"). Następnie wystąpiły panie M. Domagała i M. Siedlarska ("Pajacyki") zabawiając najmłodszych swoim śpiewem. Na zakończenie swój talent aktorski zaprezentowali rodzice z grupy "Misie"- L. Strózik, J. Strzałka i M. Zgadzaj prezentując zabawną historię o panu Hilarym i rozbawiając wszystkich przy piosence Gumisie. Po tym pełnym wrażeń i radości spotkaniu, dzieci udały się na słodki poczęstunek. Dzień zakończyliśmy zabawami na dmuchanym zamku.

Wtorek- 2 czerwca też był poświęcony dzieciom. Tym razem przed przedszkolakami wystąpiły nauczycielki odgrywając utwory: "O Grzesiu Kłamczuchu", "Stefek Burczymucha" i " Spóźniony słowik". Były zabawy ze śpiewem i konkursy. Przedszkolaki znów bawiły się na dmuchanym zamku. Tego dnia dzieci otrzymały kolorowe naklejki zakupione przez Radę Rodziców oraz słodkie ciasto od państwa Purzyckich.

Dziękujemy wszystkim, którzy sprawili naszym wychowankom tyle radości. Drodzy rodzice! Pokazaliście, że potraficie się bawić z dziećmi pomimo, że we współczesnym świecie wciąż trzeba wybierać między "Mieć" a "Być". Wy byliście z dziećmi. A to jest najważniejsze.