Żegnamy przedszkole

                                                                    

    "Żegnamy przedszkole i dobre w nim chwile,
      kiedy na zabawie dni mijały mile ..."

 24 i 25 czerwca 5 i 6-latki pożegnały przedszkole, swoich młodszych kolegów i koleżanki oraz panie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny: pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Włożyły wiele pracy w swój występ, co zaproszeni na uroczystość rodzice docenili i wielokrotnie nagrodzili gromkimi brawami.


Czytaj więcej: Żegnamy przedszkole

W Ogrodzieńcu

 

17 czerwca odbyła się wycieczka dzieci z grup "Biedronki" i "Zajączki" do Ogrodzieńca. Celem naszego wyjazdu było poznanie piękna Jury Krakowsko - Częstochowskiej oraz zachęcenie dzieci do eksperymentowania poprzez zabawę.

Czytaj więcej: W Ogrodzieńcu

"Motylki" i "Pajacyki" na wycieczce w Krakowie

 

         W piękny i słoneczny dzień, 9 czerwca br. dzieci 4,5-letnie z grup: „Motylki” i „Pajacyki” pojechały na ostatnią już w tym roku szkolnym, całodniową wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem programu był spacer ulicą Floriańską do rynku. Dzieci poznały zabytki dawnej stolicy Polski, oglądały: Barbakan, Sukiennice, pomnik Adama Mickiewicza, kościółek św. Wojciecha, Kościół Mariacki oraz wysłuchały hejnału z wieży mariackiej.

Czytaj więcej: "Motylki" i "Pajacyki" na wycieczce w Krakowie

Cała Polska czyta dzieciom

Tydzień czytania bajek przebiegał w tym roku pod hasłem:„Ruch jest życiem – życie jest ruchem”, a do wspólnego czytania zaproszono trenerów z Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej „Młodzi przebojem”: Pawła Netera i Mariusza Porębskiego, trenera Akademii Piłkarskiej Przebój Wolbrom Bogusława Starzyka, nauczyciela wychowania fizycznego z Gimnazjum nr 4 i trenera WAP Radosława Koterbę, nauczycielkę wychowania fizycznego ze SP nr1 Beatę Kośmider wraz z podopiecznymi czirliderkami oraz zawodniczkę i trenerkę Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo Wolbrom – Beatę Peperę.

Czytaj więcej: Cała Polska czyta dzieciom

święto dzieci

 

"Wszystkie dzieci nasze są..." - śpiewa Majka Jeżowska. Rozumiejąc to, iż wszyscy kochamy naszych przedszkolaków, w bieżącym roku szkolnym, w organizację święta dzieci zaangażowały się nie tylko wychowawczynie, ale i rodzice.
1 czerwca stał się okazją do prezentacji przed dziećmi wspaniałych talentów jakie drzemią w rodzicach.

Czytaj więcej: święto dzieci