Kurs pierwszej pomocy


                                                                   

 

       W dniu 24 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się "mini kurs" udzielania pierwszej pomocy, w którym wzięły udział dzieci z grup: „Pajacyki”, „Biedronki” i „Zajączki”. Przeprowadzili go ratownicy medyczni z firmy „Azymut”.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w pokazie przygotowanym przez ratowników, którzy korzystali z profesjonalnego  sprzętu medycznego. Najmłodsi z zainteresowaniem słuchali wskazówek pani ratownik dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia. Ćwiczyli m.in. układanie poszkodowanej osoby w pozycji bocznej bezpiecznej, zakładali kołnierz ortopedyczny w celu usztywnienia kręgów szyjnych, wykonywali opatrunek oraz okrywali osoby poszkodowane kocem termicznym. Duże wrażenie na dzieciach zrobił fantom, na którym uczyły się wykonywania sztucznego oddychania i masażu serca. Jednak najbardziej interesująca była ta część pokazu,która dotyczyła zasad bezpiecznego spożywania posiłków. Dzieci mogły zobaczyć model górnej części przewodu pokarmowego tj. gardła i w ten sposób dowiedziały się, jak niebezpieczne jest zakrztuszenie się.

Wierzymy, że ta bardzo pożyteczna inicjatywa sprawi, że przedszkolaki  będą potrafiły pomagać innym w sytuacji zagrożenia zdrowia, a nawet życia. Na zakończenie kursu każdy uczestnik otrzymał dyplom „Małego ratownika”.