Aktualności

Tydzień bajek w zerówce - rozstrzygnięcie konkursu pod hasłem ,,Bajkowy świat''

Wszyscy wiemy, że bajki i baśnie wywierają fantastyczny wpływ nie tylko na wyobraźnię dziecka, jego ciekawość poznawczą, ale również na wrażliwość emocjonalną, oraz chęć pokonywania własnych słabości, kształtują prawidłowe postawy społeczne, uczą wartości moralnych i estetycznych, budują poczucie własnej wartości. Jednym słowem – wzbogacają osobowość i charakter młodego człowieka.

 

Dla wielu dzieci bohaterowie z bajek stają się bliskimi przyjaciółmi, którzy pomagają im przejść przez młodzieńcze lata. Pomagają przełamać nieśmiałość lub inne bariery jakie ma każde dziecko. Dzięki pojawianiu się nie tylko w opowieściach, ale także w filmach, na kartkach książek i książeczek dla dzieci rozbudzają wyobraźnię i pozwalają zainteresować się takim życiowym zagadnieniem jak literatura.

Dlatego też  dzień 20 listopada w grupie „Wiewiórki” i „Misie” był dniem wyjątkowym. W tym dniu  w oddziale ,,O” zaroiło się na korytarzu od super-bohaterów, kolorowych zwierzątek, księżniczek oraz innych nieziemskich postaci.  Punktem kulminacyjnym tego dnia było rozstrzygnięcie  konkursu pt. ,,Bajkowy świat” na najoryginalniejsze bajkowe przebranie.

Komisja w składzie: Panie Aneta Gajowiec, Małgorzata Niewęgłowska, Małgorzata Sosnowska oceniająca bajkowe stroje  stanęła przed bardzo trudnym wyborem. Bowiem wszystkie zrobione własnoręcznie przez rodziców stroje były piękne i niepowtarzalne .

Ostatecznie w konkursie przyznano nagrody:

I miejsce: Adam Zapała

II miejsce: Franciszek Nabagło

III miejsce: Gloria Rusek

Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Trzaska i Marcel Gromadowski

Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci pięknie ilustrowanych baśni, gier dydaktycznych, oraz  puzzli ufundowane przez Radę Rodziców Przedszkola oraz pamiątkowe dyplomy . Natomiast wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali bajki i dyplomy.

Na zakończenie Pan dyrektor Tomasz Kołodziej pogratulował wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie  tak wspaniałych strojów bajkowych.

Serdecznie gratulujemy i bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego konkursu oraz  Rodzicom za przygotowanie dzieciom  tak pięknych strojów:)