Aktualności

Wycieczka 5-latków do Krakowa

Dnia 07.05.2019r. dzieci z grupy "Biedronki", "Zajączki" i „Motylki” uczestniczyły w wyciecze autokarowej do Krakowa. Pierwszym punktem wycieczki było obejrzenie spektaklu pt. „Tygrys Pietrek” w Teatrze Groteska.

 

 Pietrek, który z byle powodu drży jak liść osiki, przez współplemieńców zostaje pozbawiony tygrysich pasków i wysłany „w świat”, a wędrując przez niego próbuje pokonać swoje liczne strachy.„Łatwo być odważnym, jak się myśli o innych, nie o sobie” brzmi morał tej opowieści – morał, który często sprawdza się w życiu. 

Po obejrzeniu spektaklu udaliśmy się na spacer uroczymi uliczkami w kierunku krakowskiego rynku. Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Centrum Nauki i Zabawy KLOCKOLAND, na którą z niecierpliwością wszyscy czekali.

Mali odkrywcy zobaczyli jak wynalazki ułatwiają codziennie życie.Wzięli udział w interaktywnej prelekcji oraz w warsztatach z klockami LEGO na których samodzielnie skonstruowali samolot. Zwiedzili także strefę edukacyjno- rozrywkową, która zawierała kilkadziesiąt wynalazków oraz ponad 30 robotów i pojazdów do sterowania wykonanych z klocków LEGO.