Aktualności

Projekt "Pieniądze" cz.2

W dniu 22.03.2019r. w oddziale przedszkolnym odbyło się podsumowanie akcji charytatywnej, której celem było zdobycie funduszy na rehabilitację 4 – letniej Leny Szwej. W akcję zaangażowali się: prezes Banku Spółdzielczego w Wolbromiu - pan Witold Myszor; Rada Rodziców, ale przede wszystkim dzieci 5 i 6 letnie z przedszkola i oddziału przedszkolnego.

Najpierw, wykonane przez dzieci na konkurs skarbonki, za zgodą pana prezesa, zostały wystawione w budynku Banku Spółdzielczego. W  ten sposób stały się obiektem zainteresowań klientów banku, którzy mogli je podziwiać i przy okazji wrzucać pieniążki do specjalnie oznakowanej puszki z wizerunkiem Leny, nad którą czuwała pracownica banku, a zarazem mama naszego wychowanka, pani Justyna Kwiecień. Po 2 – tygodniowej wystawie w banku, skarbonki wróciły do przedszkola i oddziału przedszkolnego. Przez 3 dni były licytowane, a ludzie dobrego serca wrzucali pieniążki do specjalnej skarbonki. Opiekę nad zbiórką pieniędzy w przedszkolu i oddziale przedszkolnym objęli przedstawiciele Rady Rodziców:  Barbara Pawłowska,  Jolanta  Sajdak, Luiza Patela, Ilona Ledwin, Anna Stasiek, Barbara Żurek oraz Michał Rusek.

Suma  zebranych  pieniędzy w banku, przedszkolu i oddziale przedszkolnym wyniosła 2506,43 zł. Po uzgodnieniu z Rodzicami dziewczynki, zebrane pieniądze, zostaną wpłacone przez przewodniczącą Radę Rodziców na rehabilitację.

Aby uświetnić ten wyjątkowy moment, odbyła się krótka uroczystość z udziałem zaproszonych gości,  na którą również przybyła Lenka z mamą. Po występie dzieci 6 letnich,  dziewczynka wzięła udział w zabawach kołowych oraz grach z użyciem maty interaktywnej. Na zakończenie dzieci wręczyły Lence własnoręcznie wykonaną kolorową książeczkę, natomiast mama obdarowała przedszkolaków słodyczami.

Projekt „Pieniądze” nauczył dzieci  jak  planować wydatki, oszczędzać pieniądze i dzielić się nimi z  bardziej potrzebującymi.

PIENIĄDZE PRZEZ WSZYSTKICH ZEBRANE ZOSTAŁY  DOBRZE  WYDANE.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM.

Nauczycielki Oddziału Przedszkolnego.