Aktualności

W karnawale same bale

Już karnawał włożył maskę

drzwi otworzył z hukiem! Z trzaskiem!

Wpadł jak wicher do pokoju, w czym

W karnawałowym stroju”.

D. Gellner

 

Karnawał to wspaniały okres zimowych balów, zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza wielu przeżyć, radości i zadowolenia. Tak też było w naszym przedszkolu.

30 stycznia już od rana pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, delikatne motylki, pszczółki, biedronki, krasnale, rycerzy, smoka, piratów, policjantów, strażaków, Spider-Mana, Batmana... Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. 

Po barwnej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce, w rytm skocznej muzyki, które były przeplatane zabawami i konkursami prowadzonymi dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców, przez zawodowych wodzirejów. Wiele radości sprawiła dzieciom zabawy z chustą animacyjną, przejście przez tunel, taniec na gazetach oraz słodki poczęstunek. Dzieci miały także możliwość pozowania do zdjęć grupowych i indywidualnych.

Radosny, szeroki uśmiech na buźkach naszych pociech to najlepsze podsumowanie wspólnej zabawy. Przedszkolaki z żalem opuszczały salę balową. Pozostały wspomnienia, które będą nam towarzyszyć do kolejnego balu karnawałowego.

Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz słodkiego poczęstunku.