Aktualności

Poznajemy zawody mieszkańców Wolbromia

       Świat zawodów jest bogaty i różnorodny. Przedszkolaki z grup „0” miały okazję  poznać niektóre zawody w bezpośredniej obserwacji.  Zwiedziły wiele miejsc pracy w naszym mieście, by poznać pomieszczenia, rodzaj i przeznaczenie sprzętów używanych przez pracowników, zapytać o to, co jest dla dzieci najciekawsze, by porozmawiać o wykonywaniu zawodów dawniej i dziś.

     Wiersza J. Tuwima pt. „Wszyscy dla wszystkich”  był początkiem realizacji tematu kompleksowego „Poznajemy zawody naszych rodziców" jaki był realizowany w grupach oddziału przedszkolnego. By dzieci zebrały jak najwięcej doświadczeń i obserwacji zagościliśmy z wizytą w:

- Sklepie rowerowym. Poznaliśmy tam pracę sprzedawcy rowerów i części rowerowych, dowiedzieliśmy się co jest potrzebne do   bezpiecznej jazdy rowerem, a także jak naprawić zepsuty rower.

- Salonie fryzjerskim „Doris”. Tu dzieci  z bliska obserwowały czynności jakie wykonuje fryzjerka i efekty jej ciężkiej pracy. Na koniec wizyty otrzymały słodki upominek.

- Pracowni krawieckiej gdzie pani krawcowa pokazała im jak wygląda jej praca z użyciem maszyny do szycia. Przedszkolaki obejrzały  różne  przybory służące do szycia. Na pamiątkę dzieci otrzymały uszytą w ich obecności torebkę dla lalek.

- Piekarni „Na rogu”. Dzięki uprzejmości właściciela piekarni poznaliśmy kolejne etapy powstawania pieczywa i poznaliśmy ciężką pracę piekarza. W miejscu tym, wszystkimi zmysłami poznaliśmy jak powstają przepyszne wypieki piekarskie.

-W naszych salach odwiedzili nas pedagog szkolny, pielęgniarka, policjant, strażnik miejski, opowiadali nam o swojej pracy, a my poznawaliśmy ich rolę w naszym wolbromskim środowisku.

Dziękujemy za miłe przyjęcie nas w każdym z tych miejsc, za cierpliwość i ciekawe opowieści!