Aktualności

Starszaki w "Ogrodzie Wyobraźni"

 

  W dniu 28 i 30 listopada grupy 6- Latków odwiedziły magiczne miejsce w Woli Libertowskiej, zwane „Ogrodem Wyobraźni”, gdzie wzięły udział w warsztatach kreatywności, organizowanych i prowadzonych przez malarkę panią Weronikę Witkowską i malarza i rzeźbiarza pana Antoniego Toborowicza.

 Dzieci miały możliwość wykonania własnoręcznie bombek choinkowych. Wykorzystały do tego kule styropianowe i przygotowane przez panią Weronikę kolorowe płatki wycięte z barwnych materiałów.  Efekt końcowy okazał się oszałamiający -  bombki wykonane przez dzieci przypominały ozdoby zawieszane w królewskich komnatach: atłasowe i aksamitne, każda niepowtarzalna.
    Podczas wykonywania tych artystycznych dzieł, gospodyni częstowała dzieci pyszną herbata z miodem i cytryną. Na zakończenie wszyscy zwiedzili galerię artystów, w której zgromadzono zabytkowe kapliczki i krzyże oraz wyrzeźbione przez pana Toborowicza barwne zwierzęta, ptak, postacie oraz czuwające nad galerią Anioły. Na ścianach można było podziwiać piękne malowidła i ikony wykonane przez panią Weronikę. Szkoda, że wycieczka odbyła się o tak chłodnej porze roku, brakowało tylko śpiewu ptaków, jednak i bez tego miejsce, które odwiedziliśmy pozwoliło przenieść się w bajkowy, niepowtarzalny  klimat, a gościnność i ciepłe usposobienie pani Weroniki, sprawiły, ze trudno było wrócić do realnego świata.