Aktualności

Święto Niepodległości w przedszkolu

Dzień dobry Polsko,

ojczyzno kochana moja,

dzisiaj są Polsko urodziny twoje,

wiec przyjmij teraz od nas życzenia.

Choć w naszym życiu ciągle coś się zmienia,

bądź dla nas zawsze radosnym, pogodnym domem,

dla nas i dla wszystkich pokoleń…

 

Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych czyli przedszkolaków. Dlatego w dniu 10 listopada br. w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy 99 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

W uroczystości wzięły udział wszystkie grupy wiekowe. Szacunek i miłość do Ojczyzny najmłodsi wyrazili poprzez recytację wierszy i pieśni o charakterze patriotycznym oraz tańce takie jak „Krakowiak” czy „Płynie Wisła, płynie”. Galowe stroje, biało – czerwone kotyliony oraz wystrój sali dopełniły podniosłą atmosferę uroczystości. Dzieci odśpiewały hymn Polski, wspólnie recytowały znany wszystkim Polakom „Katechizm polskiego dziecka ” Władysława Bełzy, rozwiązywały zagadki oraz rozpoznawały znanych Polaków na ilustracjach. Nie zabrakło zabawy przy piosence „Jestem Polką i Polakiem”. Na zakończeniu części artystycznej wszystkie przedszkolaki obejrzały film Instytutu Pamięci Narodowej „Polak Mały”, który przybliżył dzieciom znaczenie symboli narodowych.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.